10.10. 2012 Jak stouhám koně? jak se trim jmenuje? který trim připomíná? jaký je jeho výsledek?
Maličko se ohlédnu zpět a zrekapituluji svůj vývoj, také výzkum a pozorování vysledků, pojďme na to...
Kopyta mě začala zajímat v ten moment, kdy jsem si uvědomila, že nejsem s tím, co mi nabízí ,,trh,, spokojená. Od těch časů se můj vhled a vědomosti prohloubily až na bod, kdy jsem schopná diagnostikovat příčiny problémů a pokud je to fyzicky možné, tak je odstranit, protože jedině tak mohu řešit/vyřešit problém trvale.
Prošla jsem obsáhlým vzděláním, denně pracovala s koňmi zdravými i nemocnými a mohla jsem hodnotit efekt různých zásahů. Zůstanu teď okamžik u koní zdravých. Tam se mi nejlépe osvědčilo spojit podmínky chovu s trimem, který není mnoho invazivní, to znamená, odstraním jen to, co narostlo a vadí. Moji koně tak zvládají terény všeho druhu bez zaváhání, velmi dobře prospívají, jsou zdraví a hříbě, které takto upravuji od jeho velmi útlého věku - od 6 týdnů, nemá ve svém okolí konkurenci... je to kůň vyrovnaný, krásně narostlý a troufám si napsat stoprocentně zdravý. Pokud tedy začnu koníka upravovat tehdy, kdy to skutečně potřebuje s spojím to se správným způsobem chovu, pokud použiji vhodné minerálko, které má k dispozici od narození, vyroste z něho šampion.
Tedy bod jedna, odstraním to, co vadí.
Posuzovala jsem různé trimy, nebo respektivě, viděla jsem spoustu lidí, kteří upravovali koně a měli různé učitele. Sama jsem podrobně studovala klasický trim, který provede podkovář, mustangroll, trim bílé čáry a trim dle Dr. Strasser. Ostatní trimy jsem sledovala jen okrajově neb se vše velmi prolíná a spousta věcí je postavena na jednom základě. Šla jsem tedy k základům a vše studovala a aplikovala.
Nyní svůj trim nazývám ,,trimem toho konkrétního koně,,
Dovolím si ho přirovnat k ideálnímu, přírodou otrimovanému kopytu v daných podmínkách dle koňských potřeb.
O výsledku jsem se již maličko zmínila. Cílem je spokojené, plně využitelné zvíře.